• 16 SIE 18
  • 0
  Kolejna udana Akcja Krwiodawstwa

  Kolejna udana Akcja Krwiodawstwa

  Za nami kolejna udana Akcja Krwiodawstwa! Tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia – tj. 25 sierpnia 2018 roku, w Ośrodku Zdrowia w Kielnie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Kielna współorganizowaliśmy Akcję Krwiodawstwa. W tym roku krew oddało ponad 100 osób, bardzo cieszymy się z takiej frekwencji!

  Krew to bezcenny dar, który każdego dnia ratuje życie i zdrowie wielu osobom. Krwi nie można wytworzyć syntetycznie, jedynym sposobem jej pozyskania jest pobranie od krwiodawcy. Dlatego tak cieszy nas ogromna frekwencja na tegorocznej akcji. Mieszkańcy Gminy Szemud po raz kolejny udowodnili, że potrafią bezinteresownie pomóc potrzebującym. Ich postawa jest powodem do dumy i budzi ogromny szacunek. Wśród osób, które w ubiegłą sobotę oddały krew jest wielu honorowych krwiodawców, co zasługuje na największy podziw. Koniec wakacji to okres, gdy w stacjach krwiodawstwa występują zmniejszone zapasy krwi, stąd też termin naszej akcji nie jest przypadkowy.

  Przypominamy, że krew można oddawać nie tylko w ramach naszej Akcji, ale też np. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku i jego oddziałach (jeden z nich mieści się w Wejherowie). Krew można oddać nie więcej niż 4 razy w roku (w przypadku kobiet) i nie więcej niż 6 razy w roku (w przypadku mężczyzn). Jednorazowo od dawcy pobierane jest około 450 ml krwi (tzw. jedna jednostka krwi), co może uratować życie nawet trzem osobom.

  Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za bezcenny dar i udział w naszej Akcji!